Internationaal onderzoek: bezoek aan dierentuin leidt tot meer kennis over natuurbehoud en
duurzamer gedrag

Nieuws ARTIS-Park
  • 6 juni 2024

Dat blijkt uit een wereldwijde studie van 50 onderzoeken in 38 dierentuinen, uitgevoerd door The University of Sheffield.

Mensen die regelmatig een dierentuin of aquarium bezoeken, hebben gemiddeld meer kennis over natuurbehoud. Ze voelen zich daar positiever over en maken meer duurzame keuzes in hun dagelijks leven.

Met meer dan 700 miljoen dierentuinbezoekers per jaar, heeft dit een enorme impact op een groenere en leefbare aarde. De studie laat ook zien hoe dierentuinen hiermee bijdragen aan wereldwijde conservatiedoelen.

ARTIS werkt zelf sinds 2023 samen met de Universiteit Utrecht aan onderzoek om met natuureducatie nog meer impact te maken. Want wat je kent en waar je van houdt, daar kom je voor in actie!

Het laatste nieuws

Afscheid chimpansee

06 februari 2025 • ARTIS-Park

ARTIS heeft donderdag afscheid genomen van een vrouwelijke chimpansee. Zij was op hoge leeftijd en kampte al langere tijd met ouderdomskwalen.

ARTIS krijgt POM-status

28 januari 2025 • ARTIS

ARTIS is door de minister van OC&W erkend als Professionele Organisatie voor Monumentenbehoud (POM). ARTIS kreeg deze erkenning voor haar jarenlange deskundige en professionele bijdragen aan het beheer en behoud van de monumenten en het cultureel erfgoed in het park.

ARTIS-Aquarium geselecteerd voor Meesterrestauratie

20 januari 2025 • ARTIS-Park

Gevel van het ARTIS-aquarium na restauratie

De restauratie van het ARTIS-Aquarium is door de Nationale Monumentenorganisatie (NMo) geselecteerd voor Meesterrestauratie 2025.